2018’in ilk günleri ile birlikte, özellikle yatırımcılarını derin bir hüzün ve kedere sevk eden dijital para birimleri ile ilgili her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Önceki yazılarımda da belirttiğim üzere, henüz sağlam temeller üzerine oturmaması ve sürekli olarak spekülasyonlara maruz kalması nedeniyle kripto paraların güvenirliği ve sürekliliği hala tartışma konusu. Tüm bunların üzerine bir de devletlerin regülasyon talepleri, uygulanan sert yaptırımlar ve arka arkaya patlayan dolandırıcılık skandalları da eklenince, başta Bitcoin olmak üzere tüm dijital para birimleri tabiri caizse çakılmaya başladı. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen gelecekte dijital paranın kullanımı ve yaygınlaşması ile ilgili umut verici gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Bu örneklerden belki de en ilginci, geçtiğimiz günlerde ülkemizde gerçekleşti.

Bitcoin Ömer'in hikayesi

Dünyanın dijital para ile transfer edilen ilk futbolcusu olan Ömer Faruk Kıroğlu’nun transfer bedeli, adına açılan kripto para cüzdanına yatırıldı. (Foto: milliyet.com)

Dünyanın İlk Bitcoin İle Futbolcu Transferi!

Sakarya Birinci Amatör Küme B Grubu’nda mücadele eden Harunustaspor, eşi benzeri görülmemiş bir transfere imza attı. Sezonun ikinci yarısı için iddialı bir pozisyon hedefleyen ekip, ligin ikinci yarısı için Karasu Kültürspor‘dan Ömer Faruk Kıroğlu‘nu kadrosuna dahil etti.

Başkan Harun Şehit: “Dünyada Ses Getirdik!”

Transferin eşsiz olmasının sebebi, iki takım arasındaki alışverişten çok futbolcuya takılan yeni lakabında gizli. Harunustaspor, genç futbolcuyu 2500 TL ve o günün kur değerinde 2000 TL‘ye tekabül eden 0.0524 Bitcoin karşılığında renklerine kattı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Harunustaspor başkanı Harun Şehit; transferin gerçekleşme yöntemi bakımından ülkemizde ve dünyada bir ilki yaşattıklarını belirterek, ses getiren bir hamleye imza attıkları için gururlu olduklarını söyledi.

Transferin kahramanı Ömer Faruk Kıroğlu ise; başkanının söylediklerine destek vererek, yeniliklere açık bir insan olduğunu ve bu atılımın bir parçası olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bitcoin Ömer ve Başkan Harun Şehit

Transfer sonrasında Başkan Harun Şehit ve “Bitcoin Ömer”, böyle bir ilke imza attıkları için mutluluk duyduklarını belirtti. (Fotoğraf: ntv)

Yeni takım arkadaşları tarafından zaman zaman “Bitcoin Ömer” olarak çağırılan genç oyuncunun, yeni takımını şampiyonluğa taşıyıp taşımayacağını ise önümüzdeki haftalarda hep birlikte göreceğiz. Bakalım Bitcoin Ömer, transferi ile olduğu kadar başarıları ile de adından söz ettirebilecek mi?

Bunu çevrenizle paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginç ve yeni ne var? İlk siz öğrenin!