İşletmenize değer katmak ve ürünlerinizi kişiselleştirerek daha çok müşterinin sizi tercih etmesini sağlamak için neler yapardınız? Birazdan okuyacağınız haberde, klasikleşmiş ürünlerin bile dijital bir destekle ne kadar sıra dışı bir hale getirilebileceğine dair güzel bir örnek yer alıyor.

Selfieccino İle Kişiselleştirilmiş Kahve Dönemi Başladı

Pek çoğumuzun, sosyalleşmek, keyif almak ya da biraz olsun günün stresinden uzaklaşmak için uğradığı kahve dükkanlarında kullanılmak üzere ilgi çekici bir özellik geliştirildi. Business Insider‘da yer alan bir habere göre bir İngiliz firması, “Selfieccino” adını verdiği bir ürünle müşterilerinin fotoğrafını kahve köpüğüne işleyerek servis etmeye başladı.

Selfieccino ile kişiselleştirilmiş kahve keyfi

Selfieccino ile dilediğiniz fotoğrafı kahvenize işleterek keyfini çıkarabilirsiniz.

Peki Selfieccino Nasıl Yapılıyor?

Bu uygulamanın gerçekleştirilme aşaması ise son derece pratik. Müşteri, cappuccino’nun üzerinde bulunmasını istediği fotoğrafı popüler iletişim platformu WhatsApp aracılığıyla cafeye iletiyor. Barista ise kendilerine gönderilen bu fotoğrafı “Cino” makinesine aktararak kahve köpüğü üzerine aktarma sürecini başlatıyor.

Yaklaşık 4 dakika içerisinde gerçekleştirilen bu işlem için, içerisinde herhangi bir aroma ya da tatlandırıcı bulunmayan gıda boyası kullanılıyor. Oxford Caddesi’ndeki The Tea Terrace‘da üretilen Selfieccino’lar, 5,75 Pound karşılığında müşterilerin masalarını -ve kuvvetle muhtemel instagram profillerini- süslemeye devam edecek.

Yeni akım Selfieccino

Selfieccino İle kahvenizi bambaşka bir deneyim ile yudumlamanız mümkün.

Piyasaya sunulduğu ilk üç gün içerisinde 400 den fazla siparişi servis eden işletme yetkilileri ise gösterilen ilgiden oldukça memnun. Kafe yetkilileri, gelecekte uygulamanın farklı bölgelerde gelişerek daha çok müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

Uygulama ile ilgili videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bunu çevrenizle paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginç ve yeni ne var? İlk siz öğrenin!