Sıradışı konseptiyle canlı müzik keyfini önce televizyon ile evlerimize, sonra YouTube aracılığıyla dijital mecrada bizlere ulaştırmayı başaran müzik programı Akustikhane ile Alman menşeli teknoloji firması Grundig’in ortaklıkları sona erdi. Maalesef programın yeni sezonunda bu güzel introdan mahrum kalacağız.

Yıllardır dijital platformu ağırlıklı olarak kullanarak yayın hayatına devam eden Akustikhane’ye sağladığı destek ile bu alanda öncü bir marka haline gelen Grundig, yine dijital iletişim kanallarının gücünü arkasına alarak bambaşka bir konseptte yoluna devam ediyor. Yol ayrımındaki diğer taraf olan Akustikhane’nin 10. sezonundaki partneri ise içecek devi Coca-Cola oldu. Yaşanan bu gelişme dijital yapımların, markalar için ne kadar dikkat çekici hale geldiğini gözler önüne seriyor.

Akustikhane’ye Sponsor Olmak Grundig’e Ne Kazandırdı?

Akustikhane ile Grundig’in yıllar içerisinde yakaladığı muhteşem uyum, iki taraf için de başarılı işlerin ortaya çıkmasını sağladı. Program konseptinde izleyiciye yansıtılan müzik evi ambiyansı ve sıcak ortam, Grundig’in son derece akıl dolu ve başarılı ürün yerleştirmeleri ile birleşince, izleyicinin keyifle ve tekrar tekrar izlediği çok güzel bir yapım ortaya çıktı. Bu durum, yalnızca programın kalitesi ve izleyici kitlesinin artması ile sınırlı kalmadı.

Grundig Bir Konseptin Tamamlayıcısı Olma Yolunda

Grundig, ses sistemlerini kullanarak bu konsept içerisine yaptığı doğru konumlandırmayla bir kesimin yüzünün kendisine doğru dönmesini sağladı. O kadar ki; özellikle Y kuşağının, öncesinde adı dışında ürünleri hakkında pek fazla ayrıntıya vakıf olmadığı markanın, bu yapımdan sonra ürünlerini (özellikle müzik setlerini) incelemeye başlayanların sayısında önemli bir artış var. Ürünlerle ilgili daha çok bilgi edinmekle birlikte Nürnberg merkezli firma bugün, özellikle ses sistemleri baz alındığında kendi segmentindeki rakipleriyle olan yarışta eskisi kadar geride kalmıyor. Tam tersine Grundig, göze hoş gelen ve keyif veren bir konseptin tamamlayıcısı rolüne geçmiş durumda. Eminim ki pek çok tüketici benimle aynı fikiri paylaşıyordur çünkü Grundig, bu proje ile ciddi bir kitlenin sempatisini kazandı ve yeni projesiyle bu kitleyi daha da arttıracağa benziyor. “Ruhun Doysun” isimli doğa ve yemek programıyla YouTube’ta farklı bir konsept üzerine çalışmaya başlayan firmanın, bu projesi ile ilgili tüm detayları bir sonraki yazıda bulabilirsiniz.

Grundig, Akustikhane ile yolları ayırdı.

Grundig, Aukustikhane ile olan işbirliğini sonlandırmış olsa da; “Ruhun Doysun” programı ile farkındalık yaratarak adından söz ettirmeye devam ediyor.

Akustikhane’ye gelince; Grundig ile yakaladıkları başarılı grafik, Coca-Cola gibi dev bir markanın dikkatini çekmiş olacak ki bu dönemde birlikte yol alacaklar. Bu durum aslında; gelecek dönemde sansür ve sınırlamalara bağlı kalmadan pek çok yapımın dijital platformlarda sponsor desteği bularak kaliteli içerikler üretebilmesi için son derece olumlu bir gelişme. Firmalar, bundan sonraki süreçte dijital yapımlara sponsor olma konusunda daha cesaretli davranabilirler. Bu konuda öncü bir rol üstlenen Akustikhane ve Grundig’e başarılarının devamını diliyor, bu tarz özgür ve kaliteli yapımların artmasını temenni ediyoruz.

Bunu çevrenizle paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginç ve yeni ne var? İlk siz öğrenin!