Ihtiyaç sahipleri için muhteşem bir ürününüz olduğunu ve onu süper bir indirimle tüketicilere sunmak istediğinizi düşünün. Bu kampanyayı, olabilecek en enteresan şekilde hazırlamanızı istesek neler yapardınız? İsveçli mobilya devi IKEA, geçtiğimiz günlerde yine ilginç ve bir o kadar da ses getiren bir çalışmaya imza attı.

IKEA’dan Gebelik Testli İndirim Kampanyası!

Adweek’in raporlarına göre firma; ödüllü reklam ajansı Akestam Holst iş birliği ile İsveç’in popüler kadın dergilerinden Amelia‘ya bir reklam verdi. Reklamın içeriği ise şaşırtıcı olduğu kadar bir hayli ilgi çekici.

İsveçli mobilya firması, dergilere verdiği reklamın içerisine yerleştirilen gebelik testini uygulayarak hamile olduğunu öğrenen tüm anne adaylarına, doğacak bebeklerinin ilk beşiklerinde %50’ye varan indirim uyguluyor. Yapılan bu indirimden yararlanmak için istenen tek şart ise, IKEA’nın sadakat programına dahil olmak.

IKEA'dan gebelik testli dergi reklamı

“Reklamın üzerine işemek hayatınızı değiştirebilir.” sloganıyla hazırlanan çalışma ile hamile olduğunu öğrenen anne adayları büyük indirimden yararlanıyor.

Evet yanlış okumuyorsunuz. Fiziksel bir testin bir dergi içerisine entegre edilmesi büyük emek isteyen bir iş olmasıyla birlikte, aynı zamanda harikulade bir pazarlama başarısı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan IKEA sözcüsü Patrik Nygren-Bonnier; dünyaya yeni bir canlı getirmekten daha gerçek hiç bir şeyin olamayacağını bu nedenle insanların hayatlarını değiştiren bu mucizevi anında yanında olmak istediklerini ifade etti.

Bunu Hep Yapıyorlar!

Mobilyanın dev ismi, geçmiş dönemde de buna benzer sıra dışı reklam kampanyaları gerçekleştirdi. Tanıtım filmlerinde beyin orgazmı olarak adlandırılan ASMR tekniğine yer verilmesi ve Leonardo da Vinci’nin, 450 milyon dolara satılan tablosunu tiye alan 10 dolarlık çerçeve reklamı gibi pek çok ses getiren çalışmaya markanın arşivlerinde rastlamak mümkün.

IKEA’nın bu renkli iletişim ve reklam faaliyetlerini heyecanla ve keyifle takip etmeye devam edeceğiz. Firma, önceki dönemde de yine ilginç bir haberle adından söz ettirmişti. Haberin içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunu çevrenizle paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginç ve yeni ne var? İlk siz öğrenin!