Türkiye’nin iletişim devi Turkcell, yeni iletişim paketi ile iletişim sektörüne yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Lifecell, klasik iletişim modelinin bizlere sunmuş olduğu dakika ve SMS gibi unsurları devre dışı bırakarak kullancılarına tamamen “data” üzerinden iletişim hizmeti sunacak.

Lifecell İle Yeni Bir İletişim Devri Başlıyor

Lifecell’in hizmet prensibi tamamen internete üzerine kurulu. Anlık mesajlaşma, sosyal medya kanallarına ulaşma ve hatta sesli ve görüntülü konuşma gibi tüm özellikler internet üzerinden kullanıcılara sunulacak. Lifecell kullanıcıları, Turkcell TV+ ile diledikleri kanal ve yayını izleyebilecekken, Fizy uygulaması ile müzik dinleyebilecek, Dergilik ile diledikleri dergiyi  okuyabilecek ve Lifebox ile fotoğraf, video ve belgelerini buluta depolayarak telefonlarında yer kaplamasını önleyebilecekler.

Turkcell, iletişim sektörüne yeni bir boyut kazandıracak hizmeti Lifecell’i duyurdu.

BiP Üzerinden Sadece İnternet Kullanarak Sınırsız Konuşma

Lifecell’in en dikkat çekici uygulaması ise anlık mesajlaşma uygulaması BiP olacak. BiP; Turkcell’in kurduğu, tıpkı Whatsapp gibi anlık mesajlaşma, görüntülü ve sesli arama üzerine kurulu bir iletişim uygulaması olma özelliği taşıyor. Lifecell kullanıcıları, dakika ve SMS ihtiyaçları olmadan sadece internet üzerinden BiP uygulamasını kullanarak arama yapabilecek ve mesajlaşabilecekler. Üstelik bunun için karşıdaki kişide BİP uygulaması olmasına gerek olmayacak. BiP üzerinden sabit hatlar da aynı şekilde aranabilecek. İnternet hızının yükselmesi ve 4.5 G kullanımının yaygınlaşması ile birlikte kullanıcılar, yüksek ses ve görüntü kalitesi ile iletişim kurma olanağına sahip olacaklar.

Lifecell kullanıcılarına, sadece internet kullanarak görüntülü ve sesli arama başta olmak üzere pek çok hizmetten yararlanabilme imkanı sunuyor.

Lifecell Paketleri Ne Kadar Olacak?

Lifecell; Super, Extra ve Pro olmak üzere üç farklı paket seçeneği ile gelecek. Her üç pakette de Turkcell TV+, Dergilik, Fizy, BİP ve Lifebox uygulamalarında kullanılmak üzere 50 gb internet olacak. Ayrıca tüm paketlerde, BiP’ten BiP’e sınırsız konuşma, BiP üzerinden sabit hatlar ile yapılacak konuşmalar için 1000 dakika ve yalnızca Facebook ve Twitter’da kullanılmak üzere 2 gb lık ekstra bir kota da  bulunacak. Paketler, tüm bu uygulamalardan bağımsız şekilde kullanılmak üzere ayrılan internet kota miktarları ile birbirinden ayrılıyor. 50 gb + 5 gb bağımsız internet kotası yer alan Super Paket, 49 TL‘ye, 50 gb +7 gb bağımsız internet kotası bulunan Extra Paket 59 TL‘ye, 50 gb + 10 gb bağımsız internet kotası bulunan Pro Paket ise 69 TL‘ye satılacak.

Lifecell’in tanıtım videosuna aşağıda izleyebilir, ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Bunu çevrenizle paylaşmak ister misiniz?

İlginç ve yeni ne var? İlk siz öğrenin!