Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemileri Galaxy S9 ve S9+’ı, Barcelona’da gerçekleştirdiği bir etkinlikte tanıttı.

Gelecekte nesnelerin birbirleri ile olan ilişkilerinin artacağına ve nesnelerin interneti (IoT) teknolojisinin giderek yaygınlaşacağına inandığını belirten firma, kamera konusunda oldukça iddialı olduğunu etkinliğin daha ilk dakikalarından itibaren gösterdi. Samsung yetkilileri, ışık koşulları ne olursa olsun, Galaxy S9 ve S9+ ile mükemmel netlikte fotoğrafların çekileceğini iddia ediyor.

İşte Samsung Galaxy S9’un Tasarımı!

Galaxy S9‘da tek bir kamera sensörüne yer verildiği görülüyor. Galaxy S9+’ta ise tıpki Note 8’de olduğu gibi çift kamera sensörü yer alıyor. Kamera sensörleri  Galaxy S9+ ‘ta; Note 8′de olduğu gibi yan yana değil, alt alta yerleştirilmiş. Parmak izi sensorü ise kameranın hemen altında konumlandırılmış. Yüz ve iris tanıma gibi güvenlik özellikleri, her iki yeni Galaxy modelinde de yer alıyor.

S9 Tanıtıldı

Çerçevesiz tasarım anlayışını Galaxy S9 ve S9 Plus’ta da devam ettiren Samsung; S9+ modelinde çift kamera sensörüne yer verirken, Galaxy S9’da tek kamera sensörü yer alıyor.

Etkinlikte arttırılmış gerçeklik kullanılarak, katılımcıların Galaxy S9‘un birebir sanal modellemesini deneyimlenmesi sağlandı. Böylelikle Samsung, AR teknolojisini ilk kez ciddi anlamda kullanmış oldu.

Galaxy S9 ve S9+ kameralarının düşük ışıkta ne kadar başarılı olduğu, etkinlikte bu telefonlar ile çekilen bir fotoğrafla katılımcılara gösterildi. Bununla birlikte, 960 fps ile çekilen super slow motion özelliği de tanıtıldı. Etkinlikte gösterilen super slow motion videolarının yanı sıra, bu özelliğin kullanıldığı canlı bir deney de yapıldı. Super slow motion özelliği, her iki telefonda da kullanılabilecek.

Kişiselleştirilmiş Emoji Dönemi Başlıyor!

Tüm bu yeniliklerin yanı sıra etkinliğin belki de en ilgi çekici bölümü olan kişiselleştirilmiş emoji teknolojisi tanıtıldı. Bundan böyle tıpkı iPhone X de olduğu gibi Samsung kullanıcıları da, sadece kendilerine ait kişiseleştirilmiş emojileri kullanabilecek. Sistem, profil fotoğrafı çekiminden sonra görüntünün işlenerek kişiselleştirilmiş emojiye dönüştürülmesi prensibine dayanıyor. Kişiselleştirilmiş emoji, etkinlikte verilen bilgiye göre Facebook Messenger uygulamasında kullanılabilecek.

Samsung’un kişisel asistanı Bixby‘nin yetenekleri de etkinlikte katılımcılara gösterildi. Bixby, önünüzdeki yemeğin isminin ne olduğundan, bilinmeyen bir dilde yazılmış bir tabelanın çevirisine kadar birçok konuda kullanıcılara yardımcı oluyor.

Samsung Galaxy S9 5.8 inç, S9+ ise 6.2 inç ekrana sahip olacak. Yıllardır beklenen stereo hoparlör donanımı ise, her iki telefonda ve üstelik Dolby Atmos desteği ile birlikte yer alıyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Tanıtıldı.

16 Mart’ta genel satışa sunulacak olan Samsung ailesinin yeni üyelerine sahip olmak için Samsung’un web sitesinden ön sipariş verebilirsiniz.

Samsung, güçlendirilmiş güvenlik (Knox) ve innovasyon teknolojileri ile kurumsal kullanımın da kapılarını aralıyor. Geliştirilmiş şifreleme teknolojileri ve DeX teknolojisinin ilerlemesi ile birlikte firmaların mobil aygıtları kullanarak gelecekte PClere elveda demesi amaçlanıyor.

16 Mart’tan itibaren genel satışa sunulacak olan Galaxy S9 ve S9+ için firmanın web sitesi üzerinden ön sipariş verilebileek. Bununla birlikte eski telefonunu yenilemek isteyenlere takas seçeneği gibi bir takım opsiyonlar söz konusu olabilir. Bakalım, konu ile ilgili ülkemizde ne gibi gelişmeler yaşanacak.

Bunu çevrenizle paylaşmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginç ve yeni ne var? İlk siz öğrenin!