Steve Jobs Theatre’da iPhone X Tanıtıldı!

Teknoloji devi Apple, 10. yılına özel olarak hazırladığı, merakla beklenen yeni telefonu iPhone’u duyurdu.  Steve Jobs Theatre’da ilk kez gerçekleştirilen etkinlikte söz alan Apple CEO’su Tim Cook, Steve Jobs’u anma konuşmasının ardından yeni ürünlerin tanıtımına başlandı. Gecenin bombası ise, en sonra bırakılan ve iPhone X adı verilen Apple’ın 10. yılına özel ürettiği telefon oldu.

iPhone X tanıtıldı.

Tim Cook, Apple’ın merakla beklenen telefonu iPhone X’i tanıttı.

iPhone X’in Özellikleri Neler?

Gelecek 10 yılın teknolojisini barındırdığı iddia edilen ve bu nedenle “cep telefonunun geleceği” olarak gösterilen  iPhone X, 5.8 inçlik super retina display ekrana ve 458 ppi keskinlik değerine sahip. OLED teknolojisine sahip ilk iPhone olma özelliğini taşıyan iPhone X,  güvenlik icin bundan boyle Face ID adı verilen yüz tanıma teknolojisini kullanacak. Ön tarafta bulunan nokta tarama özelliği ile kullanıcının yüzü tüm ayrıntılarıyla incelenerek telefonun güvenliği sağlanıyor. Bu sayede yüz tanıma sensörlerini plastik maske ya da vesikalık fotoğrafla kandırmak mümkün olmuyor.

İlk OLED ekranlı telefon iPhone X

iPhone X, bugüne kadar üretilen ilk OLED ekranlı telefon olma özelliğini taşıyor.

iPhone X’in Fiyatı ve Piyasaya Çıkış Tarihi

Bugüne kadarki en gelişmiş işlemci ile karşımıza çıkan iPhone X’in A11 Bionic çip seti, öğrenen bir algoritmaya sahip. iPhone X ile birlikte en dikkat çekici özellik ise kullanıcıların, “animoji” adi verilen uygulamayla yüz modelleme özelliğinden yararlanarak animasyon oluşturma imkanı bulması. Yüz tarama nitelikleri kullanılarak seçili karakterleri kendi mimikleriniz ve sesinizle hareketlendirebiliyorsunuz. 1,8 ve 2,4 diyafram açıklığına sahip 12 MP dual kamera ve çift OIS ile gelen iPhone X‘in ön yüzünde ise 7MP lik bir ön kamera ve yüz tanıma sensörleri bulunuyor. Batarya ömrü iPhone 7 den tam 2 saat daha uzun olan iPhone X,  64 ve 256 GB seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ön siparişi 27 Ekim’de, genel satışı ise 3 Kasım’da başlayacak olan iPhone X’in 64 gb lık versiyonu 999$’dan, 256 gb lık versiyonu ise 1149$‘dan satışa sunulacak.

Bunu çevrenizle paylaşmak ister misiniz?

İlginç ve yeni ne var? İlk siz öğrenin!